COVID-19 – не вирок, а шлях для освоєння нових технологій

Головна » Новини » COVID-19 – не вирок

COVID-19 – не вирок, а шлях для освоєння нових технологій

Карантин – не канікули, а час для інтенсивної роботи як викладачів, так і студентів. Виданий МОН наказ № 406 від 16.03.2020 р. «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу СOVID-19» зобов’язує керівників закладів освіти забезпечити виконання освітніх програм шляхом організації освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання, що не передбачає відвідування закладу освіти її здобувачами. Викладачі кафедри професійної освіти та комп’ютерних технологій готові до непередбачуваних викликів та виконання поставлених завдань в нелегкий період пандемії COVID-19 – здатні забезпечити навчальний процес із застосування дистанційних освітніх технологій.

Зокрема професорсько-викладацьким складом на період дії карантину були розроблені курси дисциплін в середовищі LMS Moodle, в які студенти можуть ввійти, використавши індивідуальні засоби аутентифікації користувача (логін і пароль), і ознайомитись із дидактичним матеріалом, поданим у них.

По завершенню виконання практичного чи лабораторного заняття, вони можуть пройти тестування та отримати відразу результат їх поточної роботи.

Електронні варіанти виконаних лабораторних чи практичних занять майбутні фахівці можуть надіслати на електронну пошту чи на Viber викладачу для здійснення перевірки. Якщо студенту щось не зрозуміло щодо виконання поставленого завдання – він може звернутись безпосередньо до викладача за необхідною допомогою шляхом здійснення індивідуального дзвінка на Viber чи задавши йому питання в створеній Viber-групі.

Викладачі кафедри не обмежені у використанні дистанційних технологій лише системою Moodle, а й активно застосовують інші системи та технології забезпечення освітнього процесу. Зокрема використовують Google Classroom. Це безкоштовний веб-сервіс створений Google для навчальних закладів з метою спрощення створення, поширення і класифікації завдань безпаперовим шляхом. Основна мета сервісу – прискорити процес поширення файлів між педагогами та здобувачами освіти. Його можуть встановити студенти або на персональний комп'ютер або у вигляді додатку на мобільний телефон та постійно мати доступ до необхідних дидактичних матеріалів.

Для проведення лекційних занять чи надання консультації в онлайн-режимі викладачі кафедри ПОтаКТ застосовують не лише Viber, а й програму Zoom, яка об’єднує відеоконференції, онлайн-зустрічі, чат і мобільну спільну роботу.

Таким чином комплексний підхід із застосуванням сучасних дистанційних технологій забезпечує формування у студентів загальних та спеціальних (фахових) компетентностей, необхідних для реалізації програмних результатів навчання освітніх програм підготовки майбутніх фахівців. В свою чергу, СOVID-19 – це не вирок освітній системі, а спосіб переосмислення дидактичного процесу та шлях до освоєння його учасниками сучасних освітніх технологій.